Uitnodiging: Najaarsbijeenkomst OKBN & WSWB: ‘Personeel, vakkennis, bibliotheekopleidingen’

Datum en tijd: dinsdag 11 oktober, 14.00u – ca. 17.00u

Plaats: Protestantse Theologische Universiteit (PThU), De Boelelaan 1105, Amsterdam. Eerste verdieping, zaal 2. Klik hier voor een routebeschrijving. (Online deelnemen is ook mogelijk)

Binnen het UKB werd een half jaar geleden een werkgroep Library Basics opgericht met de vraag een pilot te ontwikkelen rond een mogelijk in-house cursusprogramma dat bedoeld is voor nieuwe medewerkers van wetenschappelijke bibliotheken die geen echte bibliotheekkennis hebben. Namens de Werkgroep Wetenschappelijke Speciale Bibliotheken (WSWB) en het Overleg Kunst(historische) bibliotheken Nederland (OKBN) nam Saskia Scheltjens hieraan deel.  

Deze gedeelde najaarsbijeenkomst van de WSWB en het OKBN staat in het teken van dit thema en heeft als titel: ‘Personeel, vakkennis, bibliotheekopleidingen’. Saskia Scheltjens zal het programma van de pilot voorstellen, en Frank Huysmans, hoogleraar aan de UvA op de leerstoel ‘Informatiesamenleving, in het bijzonder de transformatie van openbare bibliotheken’ zal de geschiedenis en de problematiek van de bibliotheekopleidingen in Nederland toelichten. Vervolgens is er een uitgebreide nabespreking.

We sluiten af met een netwerkborrel waarbij de leden van de beide organisaties ook elkaar beter kunnen leren kennen.

Programma:

13.30 uur:          inloop voor OKBN leden (WSWB begint eerder met een eigen
verenigingsdeel)

14.00 uur:          “Personeel, vakkennis, opleidingen in speciale wetenschappelijke
bibliotheken”, met bijdragen van Saskia Scheltjens en Frank Huysmans

15.15 uur:          korte koffiepauze

15.30 uur:          discussie naar aanleiding van de lezingen en de reacties op de
rondgestuurde vragenlijst

16.30 uur:          afsluiting en ruimte voor informele ontmoeting tijdens de borrel

Aanmelden (zowel voor fysieke als online deelname):

Graag aanmelden via het emailadres: info@okbn.nl.

In verband met de catering willen we graag uiterlijk donderdag 29 september a.s. weten hoeveel mensen de bijeenkomst fysiek willen bijwonen. 

Ter voorbereiding op de bijeenkomst willen we je vragen vast na te denken over de volgende vragen:

  • Wat zijn je ervaringen met het aantrekken van nieuwe medewerkers voor bibliotheekwerkzaamheden?
  • Reageren voldoende mensen met een bibliotheekopleiding (HBO/MBO/GO) op een vacature waarvoor die opleiding gevraagd wordt?
  • Is er voldoende tijd en kennis om nieuwe collega’s in te werken?
  • Wordt kennis over bibliotheekwerkzaamheden vastgelegd en gedeeld, bijvoorbeeld in de vorm van werkbeschrijvingen?

Schriftelijke reacties zijn welkom via info@okbn.nl. Je mag je antwoorden ook bewaren voor tijdens de bijeenkomst. Overige opmerkingen en vragen over dit onderwerp zijn natuurlijk ook welkom.

Kort voor de bijeenkomst ontvangen jullie de link voor online deelname en een overzicht van de ontvangen reacties op bovenstaande vragen.

We hopen jullie te ontmoeten op 11 oktober!

Hartelijke groet,

namens het OKBN-bestuur en onze WSWB-collega’s,

Anna Rademakers
voorzitter OKBN

3 gedachten over “Uitnodiging: Najaarsbijeenkomst OKBN & WSWB: ‘Personeel, vakkennis, bibliotheekopleidingen’

  1. Birza WJ, Wolter

    Goedendag,

    Al een tijdje werk ik niet meer voor een Kunsten Mediatheek.
    Zou u me daarom uit uw mailinglijst kunnen halen.
    Alvast bedankt,

    Wolter Birza

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Twitter-afbeelding

Je reageert onder je Twitter account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s

Deze site gebruikt Akismet om spam te bestrijden. Ontdek hoe de data van je reactie verwerkt wordt.